Для багатьох жителів району радіоточка залишається універсальним засобом спілкування з довколишнім світом. Простенький радіоприймач успішно конкурує навіть з наймоднішим плазмовим екраном. Адже телевізор прив'язує до себе, вимагає щоб з нього не зводили очей. А радіо спокійно веде бесіду, дозволяє слухати і займатися домашніми справами.
– Радіовузол у Городищі з’явився у 1936 році завдяки вказівці “всеукраїнського старости” Григорія Петровського. Він приїздив у Городище, виступав перед людьми з балкону “будівлі біля каштанів” у центрі міста, – розповідає колишній редактор районного радіомовлення Микола Хоменко. – Тоді розгортався п’ятисотенний рух, тому радіомовлення було необхідним, як засіб масової пропаганди. Звісно, транслювалися програми всесоюзного та республіканського радіо, але була можливість виходить в ефір із місцевими новинами та повідомленнями. Радіовузол знаходився у приміщенні за нинішньою міськрадою... Новітня історія власної редакції радіомовлення почалася у грудні 1966 року, коли остаточно було створено Городищенський район. Першим редактором був професійний журналіст Іван Піленко. Потім я займався цією справою з 1967-го по 1975 рік. В ефір виходили тричі на тиждень о 6.30, випуски тривали по 15 хвилин. Готували матеріали, які в прямому ефірі зачитувала перед мікрофоном Берта Літічевська. З технічного оснащення спочатку придбали якийсь простенький побутовий магнітофон, потім магнітофон “Комета”. Випуски записували заздалегідь, додавали музику, це значно покращувало якість програм. У 1969 році у нас з’явився угорський портативний магнітофон “Репортер-5”. Таких було лише чотири на всю область! Щоб отримати диво-техніку, телефонував у Москву до начальниці технічного забезпечення всесоюзного радіо, узгоджували питання з партійним керівництвом. З магнітофоном у нас виросли крила! Можна було записати живий репортаж у полі, на фермі, підприємстві... Наші репортажі постійно звучали також по обласному радіо, на радіостанції “Колос”. Це працювало на авторитет району, керівництво всебічно сприяло нашій роботі. Потім отримали великий студійний магнітофон, на якому монтували програми... Мені дуже хотілося, щоб наше радіо мало свої особливі позивні. Набрав в обласному радіокомітеті різних музичних фрагментів, але вони не задовольняли. На той час Микола Русаков і Володимир Озірний написали прекрасну пісню про Городище. Музичний фрагмент, де слова “Про тебе співаємо ми, Городище”, вирішив узяти на позивні. Мелодію зіграв унікальний баяніст-віртуоз Валерій Гаврилов. Це було наприкінці 1968 року. Згодом позивні виконали на іоніці... Пізніше редакцію радіомовлення очолював Ігор Бенедіко, з 1996 року – Галина Діхтяр.
– Коли я прийшла працювати на радіо, з техніки у нас був великий бабінний магнітофон ”Юпітер”, а зараз – одна з найсучасніших студій на Черкащині, – говорить директор редакції районного радіомовлення Галина Діхтяр. – Ми вже двічі проходили ліцензування в Держкомтелерадіо. Маємо значну частку ефірного часу – 5 годин 34 хвилини на тиждень. Це найбільший показник серед усіх районних редакцій радіомовлень Черкащини. Наш ефірний час складають різнопланові передачі: інформаційні, дитячі, мистецькі випуски. Ми відвідуємо всі важливі заходи, які відбуваються на Городищині, тісно співпрацюємо з райдержадміністрацією, районною і міською радами. Тому наші слухачі добре проінформовані про всі події. Залишаються популярними вітальні музичні програми. Нас слухають 4500 сімей. Добре працює радіомовлення у Валяві, В'язівку, Хлистунівці. На жаль, існує проблема з ремонтом ліній дротового радіомовлення, особливо це стосується віддалених населених пунктів. Проте відомо, що урядом виділено 35 млн. грн. на відновлення дротяного радіомовлення в Черкаській області. Отже, певні кошти отримає і наш район. Засновником редакції районного радіомовлення є Городищенська районна рада. За всебічне сприяння нашій роботі сердечно вдячні голові райради Олександру Миколайовичу Ганжі.
Колектив редакції районного радіомовлення – невеликий, але дружний. Директор редакції – Галина Діхтяр, бухгалтер – Людмила Матросова, диктор і заввідділом – Вікторія Холодняк. Це колектив професіоналів.
На фото: Директор редакції Городищенського районного радіомовлення ”Голос Городищини” Галина Діхтяр та завідувачка відділу, диктор Вікторія Холодняк