У Вільшані реставрують будинок, де Шевченко козачкував
До 200–літнього ювілею з дня народження Великого Кобзаря Тараса Шевченка у Вільшані Городищенського району реставрують Центр культури та дозвілля.
Саме у цьому селищі молодий поет був дворовим слугою в маєтку поміщика Енгельгарда. Роботи з ремонту приміщення тривають уже третій місяць.
Востаннє капітальний ремонт тут робили близько 27–ми років тому. Попри те, що будівля закладу навіть не опалювалася, Центр продовжував функціонувати. За словами директора Центру культури та дозвілля Тамари Круць, на його базі діє 22 колективи, у яких займається 325 учасників від 6–ти до 75–ти років.
– Час від часу ремонтували приміщення своїми силами, – каже Тамара Іванівна. – Та цього було недостатньо.
Під час ремонту ми продовжуємо репетирувати й не збавляємо темпів, а за необхідності шукаємо приміщення для занять. Із нетерпінням чекаємо закінчення ремонтних робіт – тоді наші колективи зможуть тренуватися у комфортних умовах, до нас зможе прийти ще більша кількість дітей та й кількість концертів від цього тільки збільшиться.
За матеріалами, наданими управлінням культури Черкаської облдержадміністрації, нині вже прокладено зовнішній водогін, знято старе плиточне облицювання фасаду площею 500 метрів квадратних, розібрано мозаїчне покриття сходів та площадок, демонтовано віконні та дверні блоки, здійснено демонтаж вітражів над фойє приміщення й відремонтовано зовнішні цегляні стіни. Наразі фахівці працюють над демонтажем шиферної і стальної покрівлі правого крила приміщення.
Разом із тим, виконана відмостка по периметру будівлі, проведені ремонтні роботи із заміни дерев’яних конструкцій даху та тривають покрівельні роботи (дах буде вкритий металочерепицею). Наразі також фахівці працюють над утепленням фасаду.
А на площі перед селищним центром культури і дозвілля буде встановлено пам’ятник Тарасу Шевченку в молодому віці. Висота бронзової скульптури сягатиме 3,5 метри. Встановлять пам’ятник на постаменті з граніту висотою 1,4 метри. Над проектом пам’ятника працювала група черкаських архітекторів на чолі з Народним художником України Володимиром Чепеликом.
– Уже виготовлена фігура в натуральну величину й доопрацьовується портрет молодого Шевченка, – розповів начальник управління містобудування та архітектури Василь Дмитренко. – Зараз фахівці відточують усі необхідні елементи для виготовлення пам’ятника у бронзі.
За словами Василя Івановича, проект пам’ятника обирали із чотирьох підваріантів. Його погоджено із усіма необхідними службами та затверджено для втілення в натурі.